امروز سه شنبه  ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۸/۲۹- ۱۲:۰۸ - مشاهده: ۲۲۹

ایران و ارمنستان سند الزامات فنی سامانه تبادل الکترونیکی اطلاعات پیشرفته امضا کردند

امضای این سند به تبادل اطلاعات بین دو کشور با استفاده از فن‌آوری اطلاعات کمک خواهد کرد تا نظارت و کنترل مرزی آسان‌تر شده و مبارزه علیه قاچاق و کنترل مرزی بهبود خواهد یافت.

گمرک جمهوری اسلامی ایران و کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان روز دوشنبه و در شروع کنفرانس "راه‌حل‌های دیجیتالی جهت تسهیل همکاری‌های مرزی و بازرگانی"، با هدف تعمیق همکاری مراجع و نهادهای گمرکی دو کشور، سند الزامات فنی سامانه تبادل الکترونیکی اطلاعات پیشرفته را امضا کردند. این سند از طرف ایران به امضای علی بعیدی مفردنیا معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک جمهوری اسلامی ایران رسید.

همزمان ارمنستان سندی مشابه را با گرجستان نیز به امضا رساند. داویت آنانیان، رئیس کمیته درآمدهای دولتی جمهوری ارمنستان، با اشاره به اسناد امضا شده با کشورهای همسایه اظهار داشت که تبادل اطلاعات با کشورها با استفاده از فن‌آوری اطلاعات کمک خواهد کرد تا نظارت و کنترل مرزی آسان‌تر شود و در پی آن مبارزه علیه قاچاق و کنترل مرزی بهبود خواهد یافت.

کمیته درآمدهای دولتی ارمنستان، روزهای 18 و 19 نوامبر میزبان کنفرانس منطقه‌ای با موضوع "راه‌حل‌های دیجیتالی جهت تسهیل همکاری‌های مرزی و بازرگانی" در ایروان بود. در این همایش تیگران آوینیان معاون نخست‌وزیر، داویت آنانیان رئیس کمیته درآمدهای دولتی، کویمو میکوری دبیر کل سازمان جهانی گمرک، دیمیتری ماریئاس نماینده دائم برنامه توسعه سازمان ملل در ارمنستان، نمایندگان نهادهای بین‌المللی، بخش‌های خصوصی و دولتی و نمایندگان سرویس‌های گمرکی کشورهای دیگر حضور داشتند.

شایان ذکر است آقای بعیدی مفردنیا که در راس هیاتی برای شرکت در این کنفرانس منطقه‌ای در ایروان به سر می‌برد با حضور در سفارت جمهوری اسلامی در ایروان با حسین عمیدی کاردار موقت سفارت و محسن رحیمی رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی در ایروان دیدار و درباره تسریع در اجرای همکاری‌های گمرکی دو کشور گفتگو و رایزنی کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما