امروز شنبه  ۲۳ آذر ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۸/۳۰- ۱۵:۲۶ - مشاهده: ۵۲

بیانیه مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی در ایروان درباره ادعاهای بی‌اساس سفیر آمریکا در ارمنستان

سفارت جمهوری اسلامی در ایروان، ادعاهای خانم لین تریسی سفیر ایالات متحده در ارمنستان علیه دولت و مردم ایران را بی‌اساس و فاقد اعتبار می‌داند.

سفارت جمهوری اسلامی در ایروان، ادعاهای خانم لین تریسی سفیر ایالات متحده در ارمنستان علیه دولت و مردم ایران را بی‌اساس و فاقد اعتبار می‌داند.

دولت ایالات متحده که با نقض اصول حقوق بین‌الملل و بی‌اعتنایی به تعهدات قانونی خود، زندگی عموم مردم ایران را هدف تروریسم اقتصادی قرار داده است، در ایجاد گروه‌های تروریستی و حمایت از آنها سابقه‌ای تیره دارد که رئیس‌جمهور فعلی ایالات متحده و مقامات کنونی و پیشین این کشور بارها به آن اذعان کرده‌اند.

در مقابل، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین قربانیان تروریسم، کارنامه روشنی در مبارزه با تروریسم و حمایت از مردم منطقه در برابر این پدیده شوم دارد. تلاش‌های ایران در دفاع از جوامع مسیحی و ارمنی کشورهای سوریه و لبنان در برابر افراط‌گرایی مورد حمایت ایالات متحده و هم‌پیمانان این کشور نمونه روشنی از این کارنامه است.

 علی‌رغم ادعای سفیر ایالات متحده مبنی بر عدم مخالفت دولت این کشور با تبادل انرژی میان جمهوری ارمنستان و ایران، سابقه این کشور در سوء استفاده از ابزارهای اقتصادی برای اعمال فشار بر مردم کشورهای مختلف نشان می‌دهد که این دولت اگر امکان مقاومت در برابر واقعیت‌های منطقه‌ای و خواست واقعی دو کشور همسایه برای حفظ و گسترش روابط را داشت، از زورگویی و اخلال در صادرات گاز ایران به ارمنستان و مانع‌تراشی در روابط دو کشور دریغ نمی‌کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران اطمینان دارد که روند گسترش روابط دو کشور دوست و برادر، ایران و ارمنستان، همچنان ادامه خواهد یافت.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما