امروز سه شنبه  ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۰۸- ۱۵:۴۴ - مشاهده: ۲۰۶

دیدار آقای ظهوری با نخست‌وزیر ارمنستان

.

جناب آقای ظهوری سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، عصر روز جمعه هشتم فروردین با نخست‌وزیر ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، آقای پاشینیان شروع کار آقای ظهوری به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در ارمنستان را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که روابط اقتصادی دو کشور نیز تا سطح روابط سیاسی دوستانه طرفین ارتقا یابد. نخست‌وزیر ارمنستان با مرور سفر به ایران در سال اول دوره نخست‌وزیری خود و دیدار با رهبر معظم انقلاب، میزبانی از رئیس‌جمهور روحانی در ایروان در زمان برگزاری اجلاس سران اتحادیه اوراسیا را نشانه دیگری از روابط گرم دو کشور دانست.

آقای ظهوری نیز با ابراز اطمینان از این که انرژی تازه سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنار اشتراکات تاریخی و تمدنی دو کشور، سبب گسترش بیشتر روابط دو کشور خواهد شد، به درگیری جامعه بشری با بحران شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی ایالات متحده علیه مردم ایران را مانعی در تمرکز همه توان کشورمان در غلبه سریع بر مشکلات موجود دانست.

سفیر کشورمان شتاب بخشیدن به همکاری در خصوص برخی پروژه‌های مشترک از جمله کریدور شمال-جنوب و موضوع تبادل انرژی را مورد تاکید قرار داد. تقویت همکاری دو کشور در حوزه بنگاه‌های کوچک و متوسط، توسعه گردشگری، تبادلات علمی و فناوری و شرایط زندانیان ایرانی در ارمنستان از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار درباره آن گفتگو شد.

آقایان ظهوری با اشاره به همکاری نزدیک دو کشور در هفته‌های اخیر و پس از شیوع ویروس کرونا، این هماهنگی را الگویی موفق از همکاری مشترک برای پیشبرد روابط بر شمرد و ادامه هماهنگی دو کشور و نیز تبادل تجربیات و اطلاعات میان دو کشور را ضروری دانست.

با عنایت به ابراز عدم رضایت آقای پاشینیان از سرعت پیشرفت روابط اقتصادی دو کشور در قیاس با روابط سیاسی طرفین، سفیر کشورمان پیشنهاد تعیین نماینده‌ای از طرف نخست‌وزیر ارمنستان به عنوان مرجع پی‌گیری مسائل مهم در روند همکاری دو کشور را مطرح کرد که این پیشنهاد با استقبال آقای پاشینیان همراه شد.

آقای پاشینیان نیز با تاکید بر اشتراک نظر درباره همه موارد مطرح شده از سوی آقای ظهوری، از ایشان خواست که سلام گرم دولت و مردم ارمنستان را به آقای روحانی ابلاغ کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما